Tutvustus

HELIREDELIST LÄHEME ÜLES
LÄBI MUINASJUTUMAA VÄRAVA
IGAÜHEL OMA UNISTUS SÜLES

Hargla Kooli lasteaia liitrühm tegutseb alates 4. septembrist 2017. a Hargla Kooli hoones.

01.03.2020. a seisuga käib lasteaias 13 last. Koolieelikuid on kolm. Lapsed on vanuses 2-7 aastat. Õppetöö planeerimine käib kahes vanusegrupis – 2-3 aastased ja 4-7 aastased. Planeeritud õppetegevus toimub septembrist maini. Muul ajal on kasvatuslik ja mänguline tegevus. Alates oktoobri teisest nädalast on 5-7 aastastel lastel üks kord nädalas keelepesa päev, kus lapsed õpivad võru keelt ja kultuuri. Lisaks planeeritud õppetegevusele on lasteaias palju huvitavaid üritusi. Mitmed neist on traditsioonilised olnud palju aastaid. Tähtsamad neist on: sügise alguse tähistamine, kolletamispäeva matk, lasteaia sünnipäev, isadepäev, sandikarneval, võru keele nädal, talve alguse tähistamine, jõulupidu, matk loomadele metsa toitu viima, sõbrapäev, Eesti Vabariigi aastapäev, vastlad, teatrinädal, emadepäev, kevade alguse tähistamine, munapühad, südamenädal, emakeelenädal, spordipäev, kevadpidu, suve alguse tähistamine. Lisaks veel väiksemad rahvakalendri tähtpäevade tähistamised ja lasteaialaste sünnipäevad.

Lasteaed on avatud E – R kella 7.30 – 17.00. Lasteaias on kolm toidukorda. Hommikusöök kell 8.40, lõunasöök kell 11.50 ja õhtuoode kell 15.00.

Lasteaias töötab üks lasteaiaõpetaja ja kaks lasteaiaõpetaja abi. Direktor, liikumisõpetaja ja muusikaõpetaja on Hargla Kooliga ühised.

Ürituste plaan

Mai• Kevadmatk-spordipäev
• Kevadpidu-lõpupidu

Lapsevanema meelespea

• Too rühma ainult terve laps.
  • Pane lapsele selga paraja suurusega ja ilmastikule vastav riietus, talvel lisapaar kindaid, sokke ja pükse.
  • Pane lapsele alati taskurätik kaasa.
  • Pane lapsele alati peakate pähe.
  • Kui laps jääb puuduma, siis teata sellest lasteaia kokale eelneval päeval kella 13-ni.
  • Teata ka siis eelneval päeval kella 13-ni, kui laps naaseb lasteaeda.
  • Küsimuste tekkimisel pöördu otse lasteaia töötaja poole.
  • Koduse mänguasja võib lasteaeda kaasa võtta ainult reedeti.
  • Planeeritud õppetegevus toimub 2019/2020 õppeaastal 09.09.2019-17.05.2020. Muul ajal toimub kasvatuslik ja mänguline tegevus.
  • Tunne huvi lasteaiategevuste vastu.