LASTEAED

Lasteaed üldinfo

Hargla Kooli lasteaiarühm tegutseb alates 4. septembrist 2017. a Hargla Kooli hoones.

2017/2018. õppeaastal tegutseb Hargla Kooli lasteaed Hargla Kooli hoones. Lasteaias on 1 liitrühm, milles käib 15 last. Nendest 3 on koolieelikud. Õppetöö planeerimine käib kahes vanusegrupis – 2-4 aastastele ja 5-7 aastastele. Planeeritud õppetegevus toimub septembrist maini. Muul ajal toimub kasvatuslik ja mänguline tegevus. Alates oktoobri teisest nädalast kuni mai teise nädalani on 5-7 aastastel lastel üks kord nädalas keelepesa päev, kus lapsed õpivad võru keelt ja kultuuri. Lisaks planeeritud õppetegevusele on lasteaias palju huvitavaid üritusi. Tähtsamad neist on: sügise alguse tähistamine, kolletamispäeva matk, lasteaia sünnipäev, isadepäev, sandikarneval, võru keele nädal, talve alguse tähistamine, jõulupidu, matk metsa loomadele toitu viima, sõbrapäev, Eesti Vabariigi sünnipäev, vastlad, teatrinädal, kevade alguse tähistamine, naljapäev, munapühad, südamenädal, emakeelenädal, kevadine matk, spordipäev, kevadpidu, suve alguse tähistamine. Lisaks veel väiksemad rahvakalendri tähtpäevade tähistamised ja lasteaialaste sünnipäevad.
Lasteaed on avatud E – R kella 7.30 – 17.00. Lasteaias on kolm toidukorda. Hommikusöök kell 8.45, lõunasöök kell 12.00, õhtuoode kell 15.00. Lapsed käivad lasteaias liinibussiga. Sõit on tasuta lasteaiatöötaja saatel.
Lasteaias on üks lasteaiaõpetaja ja kaks lasteaiaõpetaja abi. Direktor, muusikaõpetaja, liikumisõpetaja ja kokk on kooliga ühised.

Hargla Kooli lasteaia tunnuslause on:
KOOS LEIAME VÄRVIDE MAAILMA,
HELIREDELIST LÄHEME ÜLES.
LÄBI MUINASJUTUMAA VÄRAVA,
IGAÜHEL OMA UNISTUS SÜLES.

PÄEVAKAVA

7.30 – 8.40 – lasteaeda tulek, vestlus lastevanematega
8.45 – 9.05 – hommikusöök
9.05 – 10.40 – õppetegevused, mäng
10.40 – 10.45 – vahepala
10.45 – 11.50 – õuesolek
12.00 – 12.30 – lõunasöök
12.45 – 14.30 – unejutt, lõunauinak
14.30 – 15.00 – äratus, mäng
15.00 – 15.15 – õhtuoode
15.15 – 16.15 – valiktegevused, mäng
16.15 – 17.00 – riietumine, kojuminek

TUNNIPLAAN

2-3 aastased

ESMASPÄEV
* MINA JA KESKOND(vestlus)
* KUNST(maalimine)
TEISIPÄEV
* MINA JA KESKKOND(vaatlus)
* KUNST(kleepetöö)
KOLMAPÄEV
* MINA JA KESKKOND(uurimine)
* KUNST(voolimine)
NELJAPÄEV
* KEEL JA KÕNE(kuulamine,kirjanduspala)
* MATEMAATIKA
* KUNST(meisterdamine 2 korda kuus)
REEDE
* KEEL JA KÕNE(jutustamine)
* LIIKUMINE
* KUNST(joonistamine, pildi värvimine)

4-7 AASTASED

ESMASPÄEV
* MINA JA KESKKOND (vestlus)
* MUUSIKA
* KEEL JA KÕNE(lugemine, kirjutamine)
* KUNST( maalimine)
TEISIPÄEV
* MINA JA KESKKOND (vaatlus)
* MUUSIKA
* KEEL JA KÕNE(jutustamine)
* KUNST(kleepetöö)
KOLMAPÄEV
* MINA JA KESKKOND(uurimine)
* KUNST(voolimine)
NELJAPÄEV
* KEEL JA KÕNE (kuulamine, kirjanduspala)
* KUNST(meisterdamine)
REEDE
* KEEL JA KÕNE(võru keel, jutustamine)
* LIIKUMINE
* KUNST(pildi värvimine, joonistamine)

Hargla Kooli lasteaia kontaktid:
Hargla küla, Valga vald, Valga maakond, 68014el 53301896
E-mail See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.